Przebieg praktyki
- W jakich godzinach odbywają się praktyki?
- Jakie będą moje obowiązki , w związku z odbywaną praktyką?
- Jaki strój obowiązuje w czasie odbywania praktyk?
- Czy mogę wybrać miejsce praktyk spośród kilku firm?
- Czy aranżujecie następną rozmowę wstępną , w przypadku , gdy nie przejdę pomyślnie rozmowy kwalifikacyjnej u pierwszego pracodawcy?
- Co w przypadku , gdy nie jestem zadowolony z miejsca , w którym odbywam praktyki?
W jakich godzinach odbywają się praktyki?
Doradzamy pracę w tych samych godzinach , co inni pracownicy firmy .Godziny pracy kształtują się zazwyczaj od 9.00 do 17.30 , od poniedziałku do piątku, z jednogodzinną przerwą na lunch. W przypadku branży turystycznej, istnieje możliwość pracy w weekendy, w celu uzyskania dodatkowego doświadczenia.
Większość praktyk odbywa się na stanowiskach biurowych. Głównie związanych z pomocą w sprawach administracyjnych w określonym dziale firmy oraz zaangażowaniem w typowe codzienne obowiązki pracownika, tak, aby móc poznać praktyczny aspekt pracy w firmie angielskiej, zgodnej z kierunkiem studiów, oraz doskonalić znajomość języka angielskiego. Praktykant może również pomagać w realizacji różnego typu projektów i badań. W początkowym okresie programu praktykant na przykład nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z klientami lub rozwojem kampanii reklamowej i marketingu firmy.
Jaki strój obowiązuje w czasie odbywania praktyk?
Praktykant powinien zabrać ze sobą elegancki strój na czas odbywania praktyk . Sportowy strój nie jest dozwolony. Mężczyźni powinni zabrać koszule, krawat, spodnie i eleganckie buty, a kobiety eleganckie spódniczki.
Czy mogę wybrać miejsce praktyk spośród kilku firm?
Niestety nie. Organizator aranżuje jedną rozmowę wstępną lub firmę dla poszczególnego kandydata , bazując na informacjach zawartych w dostarczonej dokumentacji, starając się dopasować firmę do preferencji praktykanta. Jeżeli kandydat nie jest zadowolony z potencjalnego miejsca pracy (powód uzasadniony) lub nie przejdzie pomyślnie przeprowadzonej rozmowy wstępnej, organizator zorganizuje inne miejsce pracy. Aranżujemy maksymalnie 3 rozmowy wstępne.
Czy aranżujecie następną rozmowę wstępną , w przypadku , gdy nie przejdę pomyślnie rozmowy kwalifikacyjnej u pierwszego pracodawcy?
W zależności od poziomu zaawansowania znajomości języka angielskiego, jesteśmy w stanie zaaranżować następną rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli kandydat nie dysponuje wystarczającą znajomością języka na dane stanowisko, wówczas szukamy dla niego innego stanowiska. Alternatywne stanowisko może nie być związane z kierunkiem studiów, o mniejszym zakresie odpowiedzialności lub istnieje możliwość podniesienia swoich umiejętności językowych, poprzez uczestnictwo w kursach językowych (za dodatkową opłatą).
Co w przypadku , gdy nie jestem zadowolony z miejsca , w którym odbywam praktyki?
W takim przypadku należy skontaktować się z organizatorem, który, w zależności od sytuacji, postara się znaleźć najlepsze rozwiązanie.